TURKISH DELIGHT (TÜRK LOKUMU)
BURUN AMELİYATI
Prof. Dr. Onur Erol tarafından 1989 yılında geliştirilen ve literatüre “Turkish Delight” tekniği ismiyle giren bu teknik, estetik burun cerrahisinde yepyeni bir sayfa açmıştır.

  Biz Sizi Arayalım


  TÜRK LOKUMU BURUN ESTETİĞİ

  Hastadan çıkarılan kıkırdakların kullanıldığı bu teknik sayesinde ameliyat sonrası oluşabilecek sorunlar minimuma indirilir. Türk lokumu burun estetiği olan hasta doğal bir buruna sahip olur ve hastanın burun estetiği ameliyatı geçirdiği anlaşılmaz. Birçok ülkede, binlerce estetik cerrahın benimsediği Türk Lokumu yöntemi, günümüzde hala küresel boyutta kullanılmaktadır. Onep doktorlarımızın hepsi bu yöntemi başarıyla uygulamaktadır.

  ONUR EROL "ULUSLARARASI BURUN ESTETİĞİ DERNEĞİ"NİN İLK VE TEK TÜRK BAŞKANI

  Prof. Dr. Onur Erol Amerikalı seçkin plastik cerrahların kurduğu ve daha önce 18 başkanı da ABD'den seçilen derneğin farklı bir ülkeden seçilen ilk başkanıdır.

  Randevu için Hemen Arayın: 0212 283 92 70
  [slide-anything id="5240"]
   
  Güzel burun, yüzle harmoni içinde olmalıdır. Doğal ve ameliyat olduğu anlaşılmayan burunlar, başarının tam olduğunun göstergesidir.
   

  HASTA YORUMLARI

  • Neriman A.
   Sevgili Onur Erol iyiki varsınız, iyiki bizimlesiniz. En derin saygılarımla.  
   Neriman A.
   Onur Erol’un hastası
  • Katie Piper
   Bana gösterdiğiniz yardımlarınız, desteğiniz ve kibarlığınız için teşekkürler. Çok büyük bir insansınız. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendime güven kazanmamı ve aynaya tekrar bakabilmemi sağladınız. Allah sizi ve ailenizi korusun.  
   Katie Piper
   İngiliz Model ve TV Sunucusu
  • Şehnaz K.
   Etrafımda hep mutlu olacak şeyler bulup iyi, düzgün, fayda vererek geçirmeye çalıştım hayatımı hocam. Sizi tanıyıp emeğinizi verdiğiniz yıldan bu yana mutluluğum kat kat kat arttı teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız iyi ki bizim ülkemizin doktorusunuz.  
   Şehnaz K.
   Onur Erol’un hastası
  • N.A.
   Çok Değerli Hocam Onur Erol, İsminizin üstünde olduğu gibi hem onurlu hem ersiniz. Allah sizin gibi dürüst büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Allah sizi önce eşinize, çocuklarınıza sonrada bizlere bağışlasın. Size, eşinize ve personelinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  
   N.A.
   Onur Erol’un hastası
  • N. İ.
   Onur Hocam; Benim burnumu 7 sene önce ameliyat etmiştiniz ama hala en güzel burun benimki, daha güzelini de görmedim. Şimdi biliyorum kardeşiminki de çok güzel olacak. Biz size ve sihirli ellerinize hep dua ediyoruz ve sizi çok seviyorum. Hep mutlu huzurlu olmanızı diliyorum. Sizi kocaman öpüyorum.  
   N. İ.
   Onur Erol’un hastası
  • H.Şehzat K.
   Değerli Prof. Doktorumuz Onur Erol, İlahi rüzgarla serinleyesiniz, şansınız açık olsun. Hep gülesiniz biricik değerli hocamızın hayırla yad olsun ismi söylensin.    
   H.Şehzat K.
   Onur Erol’un hastası
  BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER


  1Estetik burun ameliyatı nedir?
  Estetik burun ameliyatı, rhinoplasti olarak adlandırılan burun şeklinin düzeltilmesi, burnun yüze uygun olarak yapılmasıdır.
  2Burun ameliyatı ile birlikte nefes problemi de düzeltilebilir mi?
  Elbette. Nefes bozuklukları ile beraber yapılması son derece önemlidir. Buna fonksiyonel rhinoplasti denilmektedir. Yani hem burun şekli hem de nefes düzeltilmesi.
  3Estetik burun ameliyatı kaç yaşından itibaren olabilir?
  Kız çocuklarının gelişimi 17 yaşında tamamlandığından kızlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşında yapılması daha uygundur. Daha erken devrede yapanlar vardır ancak ben bunu uygun bulmamaktayım.
  4Estetik burun ameliyatı adayları nasıldır?
  Burunda şekil bozukluğu olan ve kendisi de bu bozukluğu düzeltmek isteyen kişiler, sağlıklı bir yapıya sahiplerse ki bu hem psikolojik, hem de genel sağlık bakımından normal olan adaylardır.
  5Burun ameliyatlarında iyi sonuç alma bakımından hangi tip burunlar uygundur?
  Çok kalın ve yağlı burunlarda sonuç almak daha zordur. Bu konuda çok tecrübeli kişilerin bu ameliyatı yapmaları daha uygun olur. Benim ve Onep ekibinin bu konuda çokça tecrübeleri vardır ve daha iyi sonuç almak için kendimize has tekniklerimiz bulunmaktadır. Bu konuda Prof.Dr. Onur Erol’un uluslararası literatüre geçmiş tekniği mevcuttur.
  6Burun ameliyatı nasıl olmaktadır? Açık rhinoplasti mi? Kapalı Rhinoplasti mi?
  Kiniğimiz da daha çok kapalı rhinoplasti tercih edilmektedir. Burun içinden bütün kesiler yapılır dışarıda hiçbir kesi izi kalmaz. Bu içeriden yapılan ameliyatlarda hem estetik hem de tıkanıklıklar beraberce düzeltilir ve ameliyat 1,5 saat sürer. Fakat açık burun ameliyatı yapan doktorumuz da vardır.
  7Ameliyat sonunda ne yapılır?
  Ameliyat sonunda muhakkak bandaj ve alçı yapılır ve bu bandaj ve alçı bir hafta kadar burada kalır. Bir hafta sonunda alçı çıkarılıp bu kez burun şişmesin diye yeniden bir bandaj yapılır ve bu da bir hafta muhafaza edilir.
  8Ameliyattan sonra morluk ve şişlik olmakta mıdır?
  Bizim yaptığımız ameliyatlarda morluk ya hiç olmaz veya çok az olabilir. Bu durum bir hafta 10 gün içinde kaybolur. Hastanın morarmaya meyili varsa nadir olarak onların morluğu biraz daha fazla olabilir.
  9Ameliyattan sonra hasta yatmakta mıdır?
  Hayır. Ancak hergün veya gün aşırı kliniğimize gelmekte ve ışık tedavisi ile şişlikler morluklar daha çabuk geçirilmektedir. Hasta alçı ve bandajla şehirde dolaşabilmektedir.
  10Estetik burun ameliyatında tampon kullanılmakta mıdır?
  Biz uzun senelerdir burunda hiçbir şekilde tampon kullanmamaktayız. Ancak yaprak şeklinde ince silikon yapraklar buranın iyileşmesi için geçici olarak içeride tutulmakta bu da nefes almaya mani olmamaktadır.
  11Estetik burun ameliyatında hangi yöntemi kullanmaktasınız?
  Prof.Dr. Onur Erol’un geliştirdiği ve 27 senedir uyguladığı Turkhis Delight (Türk Lokumu) dediğimiz teknik bütün dünyaca artık tanınmış durumdadır. Bu teknik sayesinde burun ameliyatı olan kişilerde ameliyat olduğu belli olmayan ve hoş bir sonuç elde edilmektedir.
  12Bu teknikle kaç hasta ameliyat ettiniz?
  Prof.Dr. Onur Erol bu teknikle 10.000 in üzerinde belki de daha fazla başarılı ameliyat yapmış durumda. Zaten bu konuda Amerika’da en iyi plastik cerrahi dergisinde en az 3 tane büyük makalesi yayınlanmış durumdadır. Herkes bu dergiye makale göndermek için uğraşırken kendisi davet ile makalesini yolladı. 3 makale de tarihsel olarak kabul edilmiştir. Son makale de 2016 yılında yayınlanmıştır.   Biz Sizi Arayalım

    

   ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


   Hemen Arayın:
   0212 283 92 70
    

   Manolyalı Sk. No:15 34330 Levent / İSTANBUL

   Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır | Onep Özel Tıp Merkezi | Gizlilik İlkeleri | Yasal Uyarı | Telif Hakkı | Tasarım Klik Samuray
   Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.