glikolik asit yanıgi - Onep Özel Tıp Merkezi
Soru Cevapglikolik asit yanıgi
Anonymous bunu 2 sene önce sordu

Merhaba,
Ben bu kis, mart ayina kadar 4 seans fraksiyonel lazer yaptirdim. 24 Nisan’da %50 oraninda glikolik asit peelingi yaptim. Sanirim cildim cok hassaslastigi icin bazi bolgeler cok yandi. Kabuklar soyuldu, fakat cildimin bu cok yanan bölgelerinde derin kucurlar oldu. Cukurlar su an cok cok az bir sekilde duzeliyor gibi, ama bu cukurlar tam kapanmiyacak gibi hissediyorum. Bu izler (cukur) kalici olur mu? Onereceginiz tedavi var midir? Cukur, iz ve leke kalmamasi icin onerileriniz nelerdir?

Simdiden cok tesekkur ederim.

1 Answers
Onep bunu 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
Kimyasal peeling yanıkları, işlem optimal sürelerde bekletildiğinde, deri altı tabakaya kadar inmediğinden  kalıcı iz oluşturmaz. Ancak öncesinde yakın zamanda  cilt soyucu işlem yapıldıysa peelingin etkisinin derine inmesi  riskli durum oluşturabilir.
Cildinizdeki durumu görerek değerlendirmek  en doğru tedavi önermek ve risklerden gerçekçi olarak bahsetmek için en dogrusu.
Muayene  için gelene kadar eczaneden alınan  en az 50 faktörlü bir güneş kremini güneşe çıkmadan 20 dk önce sürüp 2 saatte bir tekrarlamanız ve madeccasol pom 2×1 kullanmanızı öneririm.
Geçmiş olsun.
Seçil Engin Uysal
Dermatoloji uzmanı
O-ONEP NİŞANTAŞI

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın