katie piper 'a uygulanan yöntem - Onep Özel Tıp Merkezi
Soru Cevapkatie piper ‘a uygulanan yöntem
Anonymous asked 3 sene ago

2010 nisan ayında 6 yaşındaki kızım sıcak su dökülmesi sonucunda yandı.kol ve bacaklarında 2.-3.derece yanıklar oluştu.gata yanık merkezinde tedavi oldu.koluna greft yapıldı.1 yıl bası giysisi kullandı.iki bacağında 1 lira büyüklüğünde 2 alan ve 10cm uzunluğunda çizgi şeklinde keloid oluştu.kolda greft izi de bariz.ege tıpda steoid enjeksiyon tedavisi aldı 3 seans.doktor birazda olsa fayda gördüğünü söyledi.(prof.dr.tahir gürler)yaşı daha ilerlemeden uygulayabileceğimiz,izleri dahada azaltacak bir tedavi yöntemi varmı?Onur erol hocanın en son bulduğu ve katie piper’da kullandığı yöntem bizim içinde geçerli olurmu,fayda sağlarmı?kızımı kliniğinize getirmek istiyorum ama onu umutlandırmadan önce sormak istedim.yardımcı olursanız sevinirim.
Meliha doğan
Aydın

1 Answers
Onep answered 3 sene ago

Merhaba,
Genel olarak, Kliniklerimizde mesajınızda bahsetmiş olduğunuz durumlarda ameliyatlı, ameliyatsız ya da ikisinin kombine edilebildiği yöntemler olduğunu, kullandığımız FDA onaylı yuksek teknoloji lazerlerin bu tip tedavilerde son derece etkili olduğunu, yine bunlardan Fraxel isimli cihazımız ile çok güzel sonuçlar alınmakta olduğunu ancak takdir edersiniz ki sizin için en uygun olacak tedavi yöntemine muayeneniz sonucu karar verilmesinin sağlıklı olacağını tekrar önemle belirtmek isteriz.
 
Dr.Onur Bey, yüzde ve vücutta en dogal olarak şekillendirebilecek yöntemin yağ enjeksiyonu olduğunu belirtmektedir. Bu operasyonda başka bölgelerde yağ mevcutsa, kişinin kendi yağ dokusu ameliyathane ortamında iğne kullanılarak enjektör ile alınarak doldurulacak bölgelere eşit biçimde enjekte edilmektedir, yağ enjeksiyonu bir nevi hücre naklidir. Alıcı bölgedeki damarlar ağızlaşarak yağ dokusunun canlı kalması sağlanır. Enjekte edilen ve damarlanan yağ dokusu erimez. Ancak verilen yağların bir kısmı damarlanamadığından tutmaz. Kişiye göre  yağın tutma oranı yüzde 40 – 60 arası değişiklik gösterir. Bu nedenle yine kişiye göre değişmek üzere ilk yıl, 3 ayda bir olmak üzere 2 veya 4 kez tekrarlanmasi daha iyi sonuc alınmasını sağlar. Bu durumda sadece, ameliyatınız sırasında fazladan alınmış ve -196 derecede dondurularak muhafaza edilmis olan yağ dokunuz direkt olarak lokal anestezi ile bu bölgeye enjekte edilir.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın