Dudak Asma - Onep Özel Tıp MerkeziDUDAK ASMA
(AMELİYATSIZ TEKNİK)
Prof. Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen özel bir teknik sayesinde üst dudağa kesi yapılmaksızın yani kesi izi olmadan, yalnızca dikiş kullanılarak dudak boyu kısaltılabilir.


Dudakların içindeki mimik ve hareket kasları geçen senelerle birlikte zayıflamaya, sarkmaya ve gevşemeye başlar. Gençken dolgun olan dudaklarda incelme ve uzama görülür. Bazı insanlarınsa genetik olarak üst dudakları daha uzundur. Prof. Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen özel bir teknik sayesinde üst dudağa kesi yapılmaksızın yani kesi izi olmadan, yalnızca dikiş kullanılarak dudak boyu kısaltılabilir. Bu işlem, doku kokteyli ve yağ enjeksiyonuyla beraber yapıldığında daha da güzel sonuç alınır. İleri derecede dudak kırışıklığı olan hastalara lazerle birlikte uygulama yapmak, daha etkin sonuç alınmasını sağlar.

Dudak Asma ile İlgili Sık Sorulan Sorular

1Dudak asma kolay bir işlem mi, uygulama ne kadar sürüyor?
Dudak asma 5-10 dakika kadar zaman alan, lokal anestezi altında gerçekleştirilen kolay bir işlemdir.
2Uygulamanın kalıcılığı ne kadar?
Kişiye göre değişen kalıcılık, 1 ile 5 sene arasında olabilir. Bazı kişilerde 10 yıla kadar etkinin sürdüğü görülür. Asma işleminde kalıcı değil, 1,5 ayda kendiliğinden eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş sebebiyle herhangi bir kalıcı rahatsızlık oluşmaz.
3Bu uygulama kaç defa tekrarlanabiliyor?
Herhangi bir tekrar limiti bulunmamakta, basit ve kesi yapılmayan bir işlem olduğu için istendiği kadar tekrarlanabilmektedir.
 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın