Meme Büyütme - Onep Özel Tıp Merkezi

MEME BÜYÜTME AMELİYATI ÖNCESİ DEĞERLENDİRME
Bu ameliyatları düşünen kadınların yapması gereken ilk şey, uzman bir estetik cerraha başvurmaktır. İstenen sonucun mükemmellikten ziyade düzeltme olduğunun unutulmaması ne kadar önemliyse ameliyatın ardından göğüs büyüklüğüyle ilgili beklentinin estetik cerrahla açıkça paylaşılması da bir o kadar önemlidir.

Duygusal kararlılık, her estetik operasyonda olduğu gibi meme büyütme estetiğinde de en önemli konulardan biridir. Zira meme büyütme ameliyatı sadece göğüslerinizi yeniden şekillendirir, hayatınızı değil. Estetik cerrahın görevi görünümünüzü düzeltmek ve özgüveninizi tazelemenize yardımcı olmaktadır. Gerisi tamamen size kalır…

Estetik cerrahınız muayenenin ardından göğüslerinizin durumu ve göğüs derisi gibi, ameliyatı etkileyen unsurlarla ilgili sizi bilgilendirecek ve operasyon kararını etkileyen konuları sizinle tartışacaktır. Sarkma olan göğüslerin büyültülmesi istenebilir ve bu gibi durumlarda meme büyütme ameliyatına ek olarak, göğüslerin yeniden şekillendirilmesini sağlayacak farklı yöntemler önerilebilir.

Kullanılacak cerrahi teknik, anestezi, ameliyat gölgesi, gerçekçi olarak ne gibi sonuçlar elde edilebileceği gibi birçok konu hakkında bilgi veren estetik cerrah size tüm özel detaylarla ilgili bilgilendirme yapacaktır. Bu estetik operasyon öncesinde maliyet ve cerrahi operasyon riskleriyle ilgili tüm merak edilenler estetik cerraha sorulması ve akılda kalan soru işaretlerine cevap aranmalıdır. Estetik cerrahlarımız stüm komplikasyonlar ve operasyon riskleriyle ilgili bilgilendirme yapmaktadır.


CERRAHİ YÖNTEM


Az gelişmiş ya da doğumun ardından küçülmüş yani atrofiye olmuş göğüslerin büyültülmesi için yapılan meme büyütme estetiği, beklentiye ve estetik cerrahın neyi uygun gördüğüne bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılabilir. Bazı hastaların göğüs çevresi uyuşturularak müdahale yapılmasına rağmen bu operasyonların büyük bölümü genel anestezi altında gerçekleştirilir.

AMELİYAT KESİ YERİ

Birkaç farklı cerrahi yöntemin benimsendiği meme büyütme estetiğinde en sık kullanılan teknik; memenin hemen altına yapılan kesi ve meme başının çevresindeki koyu renkli bölgenin alt sınırını takip ederek, yarım daire şeklinde yapılan kesiler ile müdahaledir. Cerrahi tekniğin ne olacağını, birçok farklı faktörü değerlendirerek karar veren estetik cerrah belirlemektedir. Meme başının alt sınırı boyunca yapılan kesiler ile gerçekleştirilen operasyonlar iz kalma riskini asgariye indirgemekte, hastaların %95’inde ameliyat izleri solarak oldukça zor fark edilir hale gelmektedir.

SİLİKON BÖLGESİ

Meme dokusu ile göğüs kasının arasına yerleştirilen silikon meme protezi sayesinde hem doğal bir görünüm sağlanmakta hem de göğüs kası iyileşme süresince hiçbir zarar görmemektedir. Hastanın ertesi gün iş başı yapması mümkündür. Farklı durumlarda silikon protez göğüs kasının arkasına yerleştirilmekte, ameliyatın ardından ağrı olacağı için hastalara dren konulması gerekir.

Ameliyatın içeriğine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1,5-2 saat süren meme büyütme estetiği operasyonlarından sonra göğüslere pansuman uygulanır ve özel sutyenler kullanılır.


 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın