Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler - Onep Özel Tıp MerkeziBURUN ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER


Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

1Estetik burun ameliyatı nedir?
Estetik burun ameliyatı, rhinoplasti olarak adlandırılan burun şeklinin düzeltilmesi, burnun yüze uygun olarak yapılmasıdır.
2Burun ameliyatı ile birlikte nefes problemi de düzeltilebilir mi?
Elbette. Nefes bozuklukları ile beraber yapılması son derece önemlidir. Buna fonksiyonel rhinoplasti denilmektedir. Yani hem burun şekli hem de nefes düzeltilmesi.
3Estetik burun ameliyatı kaç yaşından itibaren olabilir?
Kız çocuklarının gelişimi 17 yaşında tamamlandığından kızlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşında yapılması daha uygundur. Daha erken devrede yapanlar vardır ancak ben bunu uygun bulmamaktayım.
4Estetik burun ameliyatı adayları nasıldır?
Burunda şekil bozukluğu olan ve kendisi de bu bozukluğu düzeltmek isteyen kişiler, sağlıklı bir yapıya sahiplerse ki bu hem psikolojik, hem de genel sağlık bakımından normal olan adaylardır.
5Burun ameliyatlarında iyi sonuç alma bakımından hangi tip burunlar uygundur?
Çok kalın ve yağlı burunlarda sonuç almak daha zordur. Bu konuda çok tecrübeli kişilerin bu ameliyatı yapmaları daha uygun olur. Benim ve Onep ekibinin bu konuda çokça tecrübeleri vardır ve daha iyi sonuç almak için kendimize has tekniklerimiz bulunmaktadır. Bu konuda Prof.Dr. Onur Erol’un uluslararası literatüre geçmiş tekniği mevcuttur.
6Burun ameliyatı nasıl olmaktadır? Açık rhinoplasti mi? Kapalı Rhinoplasti mi?
Kiniğimiz da daha çok kapalı rhinoplasti tercih edilmektedir. Burun içinden bütün kesiler yapılır dışarıda hiçbir kesi izi kalmaz. Bu içeriden yapılan ameliyatlarda hem estetik hem de tıkanıklıklar beraberce düzeltilir ve ameliyat 1,5 saat sürer. Fakat açık burun ameliyatı yapan doktorumuz da vardır.
7Ameliyat sonunda ne yapılır?
Ameliyat sonunda muhakkak bandaj ve alçı yapılır ve bu bandaj ve alçı bir hafta kadar burada kalır. Bir hafta sonunda alçı çıkarılıp bu kez burun şişmesin diye yeniden bir bandaj yapılır ve bu da bir hafta muhafaza edilir.
8Ameliyattan sonra morluk ve şişlik olmakta mıdır?
Bizim yaptığımız ameliyatlarda morluk ya hiç olmaz veya çok az olabilir. Bu durum bir hafta 10 gün içinde kaybolur. Hastanın morarmaya meyili varsa nadir olarak onların morluğu biraz daha fazla olabilir.
9Ameliyattan sonra hasta yatmakta mıdır?
Hayır. Ancak hergün veya gün aşırı kliniğimize gelmekte ve ışık tedavisi ile şişlikler morluklar daha çabuk geçirilmektedir. Hasta alçı ve bandajla şehirde dolaşabilmektedir.
10Estetik burun ameliyatında tampon kullanılmakta mıdır?
Biz uzun senelerdir burunda hiçbir şekilde tampon kullanmamaktayız. Ancak yaprak şeklinde ince silikon yapraklar buranın iyileşmesi için geçici olarak içeride tutulmakta bu da nefes almaya mani olmamaktadır.
11Estetik burun ameliyatında hangi yöntemi kullanmaktasınız?
Prof.Dr. Onur Erol’un geliştirdiği ve 27 senedir uyguladığı Turkhis Delight (Türk Lokumu) dediğimiz teknik bütün dünyaca artık tanınmış durumdadır. Bu teknik sayesinde burun ameliyatı olan kişilerde ameliyat olduğu belli olmayan ve hoş bir sonuç elde edilmektedir.
12Bu teknikle kaç hasta ameliyat ettiniz?
Prof.Dr. Onur Erol bu teknikle 10.000 in üzerinde belki de daha fazla başarılı ameliyat yapmış durumda. Zaten bu konuda Amerika’da en iyi plastik cerrahi dergisinde en az 3 tane büyük makalesi yayınlanmış durumdadır. Herkes bu dergiye makale göndermek için uğraşırken kendisi davet ile makalesini yolladı. 3 makale de tarihsel olarak kabul edilmiştir. Son makale de 2016 yılında yayınlanmıştır. 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın