Meme Eşitsizlikleri - Onep Özel Tıp MerkeziMEME EŞİTSİZLİKLERİ
Çoğu kadının memeleri hiçbir zaman eşit olmamıştır ki, zaten kadın erkek fark etmeden pek çok insanın bedeninin her ikisi yarısı da simetrik değildir. Bu asimetrik görünüm bariz olmadığı takdirde problem oluşturmaz ancak asimetrinin belirginleşmesi durumunda kişinin görünümü ve psikolojisini etkileyen bir durum söz konusu olur.

Meme eşitsizlikleri, aşağıdaki gibi birçok farklı şekilde görülebilir;

  • Bir meme normal, diğeri hiç gelişmemiş
  • Bir meme normal, diğeri gelişmiş ancak küçük
  • Bir meme küçük, diğeri normalden fazla büyük

Estetik cerrahi, yukarda sıralanan her tip meme eşitsizliğine çözüm sunabilir. Tek tarafta hiç memesi olmayan ve diğer memesi sarkmış hastalara silikon büyüme yapılabilir ve bu sayede simetrik bir görünüm sağlanabilir. Tek bir memenin küçük olması durumunda aynı uygulama ile silikon uygulamasıyla küçük memenin büyültülmesi yani diğeriyle eşitlenmesi mümkündür.

Tek bir memenin büyük olması ancak diğer memenin normal olması duruş bozukluklarına ve sırt ağrısı gibi fiziksel problemlere yol açabilir. Büyük olan memenin estetik müdahaleyle küçültmesi sayesinde eşitlik sağlanabileceği gibi, ihtiyaç olması diğer meme de dikleştirilebilir veya silikon takviyesi yapılabilir.
 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın