Estetik Burun Rötuşları (Touch-up Surgery) - Onep Özel Tıp MerkeziESTETİK BURUN RÖTUŞLARI
(TOUCH-UP SURGERY)
Yeni bir burun ameliyat anlamına gelmeyen estetik burun rötuşu, ameliyatın ardından oluşabilen küçük kusurların giderilmesi işlemidir.

Küçük müdahaleler olan estetik burun rötuşu uygulamaları, doku iyileşmesiyle kıkırdak yapısından kaynaklanan problemler yüzünden oluşan minik kusurların kısa sürede ve zahmetsizce giderilmesini sağlar. Burnun direk bölümüne kıkırdak ilavesi, mikro yağ enjeksiyonu gibi işlemler burun rötuşu olarak tanımlanır.

BURUN RÖTUŞU NE KADAR SÜRER? NE TİP ANESTEZİ UYGULANIR?


Mikro yağ enjeksiyonu gibi küçük çöküntülerin giderilmesini sağlayan estetik burun rötuşu genellikle 10-15 dakika kadar sürmektedir ve hastanın uyutulmasına gerek kalmaz yani rötuş işlemi lokal anestezi altında yapılır. Küçük rötuşlar yapıldığı ve lokal anestezi kullanıldığı için bu işlem, bir sekonder burun ameliyatı olarak nitelendirilemez.


Rötuş Gerekmesi Halinde Ameliyattan Ne Kadar Sonra Yapılabilir?

Estetik burun rötuşu yapılması için öncelikle burnun tamamen iyileşmesi gerekir ki, bu da hastanın ameliyattan sonra en az bir sene kadar beklemesi anlamına gelir. Rötuşa ihtiyaç duyulması halinde ameliyattan sonra 12 ay geçmesinin beklenmesi, en uygun tercih olacaktır.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın