Kol germe - Onep Özel Tıp MerkeziKOL GERME AMELİYATI
Kol germe estetiği sayesinde kollardaki sarkma büyük oranda azaltılabilir ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilir.


Yaşlanma, derinin esnekliğini ve kalınlığını yitirmesi sebebiyle ortaya çıkan kol sarkmalarının etkisi; alttaki yağ, kas ve kemik dokusunun erimesiyle birlikte daha da artar. Dermis denen derinin iç kısmındaki elastik lifler normalde iç tabakanın %3-4’ünü oluşturur ancak yaş ilerledikçe bu oran azalır ve deri elastik yapısını iyice kaybeder. Bu etki hızlandıkça yerçekimi kuvveti derinin daha da aşağı sarkmasına yol açar. Kol germe estetiği sayesinde kollardaki sarkma büyük oranda azaltılabilir ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilir.
Hastanın deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkmanın düşük seviyede durumlarda çoğunlukla sadece yağ birikiminden kaynaklı bir problemler bulunur ve bu sorun da liposuction yani vakumla yağ emme uygulamasıyla kolayca giderilebilir. Lakin yağ dokusu fazlalığına ilave olarak deride sarkma da varsa sadece liposuction yapılması ile başarılı sonuç alınması söz konusu olmaz. Bu tip durumlarda kol germe ameliyatı yapılması kaçınılmazdır. Lokal veya hastaya ve probleme bağlı olarak genel anestezi altında gerçekleştirilebilen kol germe ameliyatları, kol iç ve arka bölümünde açılan kesiler yardımıyla deri ve fazla yağ dokusunun eksize edilmesi işlemidir. Kol germe ameliyatı sırasında daha estetik sonuç alınması halinde kolun diğer bölgelerine liposuction uygulanması da mümkündür.


Koldaki sarkmanın giderilmesi için açılan kesiler çift tabaka şeklinde dikilir ve ameliyat kolun yumuşak pansumana alınmasıyla sonlandırılır. Kol germe estetiği ameliyatından birkaç sonra saat hastanın evine gitmesi mümkündür. Ameliyattan sonraki gün sargılar açılır ve ameliyat bölgesi kontrol edilir.

Hastanın 3 gün boyunca özel bir kol korsesi kullanması ve kollarını sürekli aşağı sarkıtmaktan kaçınması tavsiye edilir. Bunun dışında spesifik olarak dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar bulunmamaktadır. Basit gibi görünse de, kısa sürede ameliyat etkisini atlatmak için klinik ve estetik cerrah seçimine büyük özen gösterilmelidir.


 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın