Bacak Eğrilikleri - Onep Özel Tıp MerkeziBACAK EĞRİLİKLERİNİN DÜZELTİLMESİ
Prof. Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen ve Amerikan Plastik Cerrahi Dergisi'nin sonuçlarını yayınladığı yöntem ile bacak eğriliklerini oldukça başarılı bir şekilde düzeltmekteyiz.


Yağ dokusu ve doku kokteyli enjeksiyonuyla birlikte silikon protez yerleştirilmesi sayesinde bacak eğrilikleri giderilebilir. Ancak silikon protezler çeşitli komplikasyon riskleri içermekte ve kliniğimiz tarafından tavsiye edilmemektedir.

Doku Enjeksiyonu
(Doku Kokteyli ve Yağ)

Kliniğimiz, doku kokteyli ve yağ enjeksiyonu yaparak bacak eğriliklerini istenen şekilde düzeltebilmektedir. Amerikan Plastik Cerrahi Dergisi tarafından sonuçları yayınlanan bu yöntem, bacak eğriliklerinin oldukça başarılı bir şekilde düzeltilmesini sağlamaktadır.
Bacaklarda eğriliğe yol açan bölgenin kalınlaştırılması ve bu sayede kötü görünümün ortadan kaldırılması için hastanın kendi dokuları kullanıldığından, yabancı maddelerin kullanımıyla ortaya çıkan komplikasyon riskleri de ortadan kalkmaktadır. Doku enjeksiyonu ile bacak eğriliklerinin giderilmesi, silikon protezlerdeki gibi kas ve kemikte herhangi bir zarara sebep olmamaktadır. Bu tekniğin bir diğer avantajı da istenen bölgeye, istenen kez tekrarlanabilmesi ve bölgenin tam olarak istene kalınlığa ve şekle sahip olmasının sağlanabilmesidir.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın