Yüz Estetiği - Onep Özel Tıp MerkeziYÜZ ESTETİĞİ
Yaşlanma süreciyle beraber cilt, kemik ve mimik kaslarında oluşan deformasyon etkilerinin iyileştirilmesi için yapılan yüz estetiği ameliyatı ayrıca yüz bölgesindeki sarkmaların da giderilmesi sağlar.

Başta çene kemiği olmak üzere yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz kemiklerindeki erime, cildin bollaşmasına ve bu yüzden de sarkmaların oluşmasına yol açar. Aşırı miktarda güneş ışınlarına maruz kalmak ve sigara, kırışıklıkların derinleşmesini ve kalıcı hale dönüşmesini sağlayan önemli faktörlerdir.

Yüz estetiği ameliyat tüm yüz ve boyun derisindeki sarkmaların, yarık ve kırışıklıkların giderilmesini sağlayabilir. Bu cerrahi operasyonlarda germe işlemi ilk önce cildin altında yer alan bağ ve kas dokularına yapılır. Sonrasındaysa biriken fazla yağ alınmaktadır. Son aşamadaysa açılan kesiler kapatılmaktadır.
Saçların tıraşlanmasını gerektirmeyen yüz estetiği ameliyatları, yapılan cerrahi işleme bağlı olarak 3 ile 5 saat arasında sürer. Ameliyattan hemen sonra cerrahi müdahalede bulunulan bölgeye hafif bir pansuman uygulanır.

Hastaların bazıları operasyonun ardından hafif bir ağrı hisseder ve düşük dozdaki ağrı kesicilere başvurularak, hastanın rahat etmesi sağlanabilmektedir. Ameliyat sonrası yüzün çevresel faktörlerden etkilenmemesi için sargıya alınarak, korunması gerekir.
Hastaya uygulanan dikişler en çok 1 haftada tamamen kaybolur ve yüzdeki izlerle gerginlik belli bir zaman sonra kaybolur.

Bu ameliyat, daha önce estetik müdahaleye maruz kalmış kişilere de yapılabilir. Yüz estetiği ameliyatı olunmasına rağmen yüzün yaşlanmaya devam edeceği doğanın bir gerçeğidir. Bu sebepten ötürü ülkemizde ve dünya genelinde yaygın şekilde ikinci, üçüncü yüz ameliyatları yapılmaktadır.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın