25 Yılda 10 Bin Kişiye Turkish Delight Burnu Yaptı - Onep Özel Tıp Merkezi
Süperstar’In Yeni Yıl Estetiği
Nisan 17, 2015
Gelir Bahar Ayları Gevşer Diyet Ayları – Akşam Gazetesi
Nisan 20, 2015
Show all

25 Yılda 10 Bin Kişiye Turkish Delight Burnu Yaptı

– Turkhis Delight tekniği 25 yaşında. Kaç tane hastaya bu tekniği kullandınız? Tam sayı olmasa da takribi verebilir misiniz?

O.E: Tam sayı var. Amerikan Plastik Cerrahi Dergisi’nin en önemli editörü benden makale olarak birkaç kez istedi ve hazırladım. 10.000’in üzerinde hastaya bu tekniği uyguladım. İlk Turkish Delight burun ameliyatı 25 yıl önce yapıldı.

Başka yöntemleriniz var mı?

O.E: Var tabii ki. Doku kokteyli yöntemini de ben geliştirdim, bu yöntemle yüze kontür veriyoruz . Kaş Asma yöntemi, İzsiz Meme Dikleştirme , Otoplasti gibi 29 yeni ameliyat tekniği geliştirdim, Daha önemlisi, kendinden damarlı bir doku geliştirmeyi ilk ben yaptım (1975) doçentlik tezimdi ve Amerika’da  ödül kazandım. Amerika’ya o sayede gidebildim..

–  Bir plastik cerrahın kendisine güvenmesi için neye ihtiyacı var?

O.E: En aşağı 7-8 sene tecrübeli olması lazım ve sadece o işi yani o tür ameliyatları yapması lazım o seneler zarfında. Diğer cerrahi işlemlerde çok, burun konusunda nadiren ameliyat yaptığı oluyorsa bu konuda iyi denilemez. Tesadüfen iyi bir sonuç da alabilir kötü de olabilir. Bunlar havadan öğrenilmiyor tecrübe ile oluyor.

Botox konusunda ne düşünüyorsunuz?

O.E: Botox’u Türkiye’ye ilk getiren insan benim. Botox uzun yıllardır tik tedavisi için kullanılıyordu, nörologlar kullanıyordu. Güzelleşme amaçlı  yanı mimik çizgilerini geçici durdurma amaçlı kullanımı yenidir. Ben kliniklerimde sadece FDA onaylı olan botox’un kullanılmasına izin veriyorum. Botox iyi malzeme ve ehil ellerde yapılırsa son derece güvenilirdir.  Estetik uygulamalarda da en çok kullanılan yöntemdir.  Kullanımı  Botox senede % 2270 artmış, düşünün. Bunu plastik cerrahi istatistikleri söylüyor.

Son dönemlerde en çok neye ihtiyaç duruyorlar hastalarınız?

O.E: Burun ameliyatları ilk sırada devam ediyor ancak doku enjeksiyonu da çok arttı. Benim geliştirdiğim işi kolaylaştıran bir yöntem var.  Yağ dokularını tüp bebek saklama yöntemi gibi dondurup saklıyorum. O yağ dokusu ilk seferde alınıyor sonrası kolay, lokal anestezi  ile veriliyor. Bu yöntem  hastalarımın çok hoşlarına gitti. Bu yöntemi çıkarmamda da bir anım var. Dray diye bir plastik cerrah vardı. Paris’e herkes gider, yüzüne yağ dokusu yaptırırdı. Benim de bir sürü estetk hastalarım var ünlü hastalarım var bana sen de bu iğnelerden yapsana diyorlardı.

-Deniz Akkaya’nın burnunda öncesi ve sonrasında ciddi bir fark var. Siz estetik dokunuşlarınızın nasıl sonuçlanacağını önceden görebiliyor musunuz?

O.E: Biz ameliyat öncesinde bilgisayarda çalışmalar yapıp sonuçta nasıl bir güzelliğin ortaya çıkabileceğini ayarlıyoruz. Kendisi devamlı söylediği için ben de burada tekrar etmekte sakınca görmüyorum.  Deniz hanımın ameliyat olduğunu 3 yıl kimse anlamadı bir gazeteci eski klibini bulmuş çıkarttı,  ortalıkta eski yeni burnuyla haberleri çıktı, ameliyatı öyle anlaşıldı. Ben tek kelime etmedim.Petek de çok güzel bir burna sahip oldu,  ama Deniz Hanım’da bambaşka bir değişim oldu gerçekten.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın