Değişim Vakti - Onep Özel Tıp Merkezi
Gençlik Kalemi -Sözcü Gazetesi
Nisan 17, 2015
Türk Lokumu’yla Estetik Dünyasının Zirvesinde
Nisan 17, 2015
Show all

Değişim Vakti

Anti-Aging çağında en yeni tedaviler ile yaşlanma etkilerin karşı savunmaya geçin. PELİN HASÇALIK Yaşlanma karşıtı anti-aging ürünler, son on yıldır özellikle yüz ve dekolte ürünleriyle sıkça karşımıza çıkıyor. Günümüzde sağlıklı ve güzel bir şekilde yaş almamız için geliştirilmiş anti-aging amaçlı uygulanan birçok dermokozmetik uygulamada mevcut. Bu uygulamalar arasında kısa süre içerisinde gözle görülür değişim sağlayabilecek olanları mercek altına alıyoruz.

DOKU KOKTEYLİ 

Kişinin kendi dokularından elde edilen kokteyl ve aşılama yöntemleriyle cildi gençliğindeki benzer canlılığa ve dolgunluğuna kavuşturmak mümkün.Onep Estetik Cerrahi Prof. Dr. Onur Erol, doku bankası ile dokuları gençken ve kaliteliyken saklıyor hastalarına ihtiyacı oldukca bu dokuların hazırlanan kokteyl ya da aşılama ile gençlik kazandırıyor. Doku enjeksiyonları artık yaşlanmayı geciktirmek için erken yaşlarda koruyucu olarakda uygulanıyor. Doku kokteyli uygulanabilen hastaların dokuları –196 derecede saklanıyor. İlerleyen yıllarda bu dokular çöken bölgeleri gençleştirmek için kullanılıyor enjekte edilen dolgu maddeleri derin yüz çizgilerinin, kırışıklıkların çökük yanakların ve derideki local çöküntülerin doldurulmasına yardımcı oluyor. Bunun dışında dudakların daha canlı, kıvrımlı ya da kalın görünüme kavuşması içinde kullanılabiliyor. Ayrıca elmacık kemikleri çene ucu ve alın bombeliği için uygulanan bu yöntem,yıpranmış dokuları uzaklaştırırak daha düzgün bir yüzeyin oluşmasını sağlıyor. Prof. Dr. Onur Erol ‘’ geniş bölgelerde işlem yapılan hastaların kısa süre istirahat etmeleri uygun olacaktır’’diyor ve güneş koruyucularının bu dönemde kullanılmasını öneriyor, ’’enjeksiyon yerlerindeki kızarıklık ya da morluklar geçene kadar yaklaşık bir hafta güneşte kalmamanız ve güneş koruyucu krem kullanmanız gerekir.KARBONDİOKSİT FRAXEL LAZER diğer lazerlere oranla çok daha derinlere ulaşabilen karbondioksit fraxel lazer; kırışıklık, lekeler ve akne izlerinin tedavisinde mevcut yöntemlerden daha radikal çözümler sunabiliyor. Karbondioksit lazerin özelliği cildi soyarken aynı zamanda sıkıştırması’’ diyor Onur Erol ve ekliyor ‘’2 bu lazerde eskilere gore tam olarak istediğimiz oranda çok daha hassas bir şekilde deri tabakalarına ulaşma şansımız var.bu yöntem hafif bir soyma işleminden çok daha derin bir soyma işlemine kadar farklı derinliklere girebilmemize imkanı sağlıyor.’’ uygulama sonrası iyileşme süreci bir haftaya yakın süreyi buluyor. Sonrasında güneş koruyucu ve fondöten kullanımı öneriliyor.

OKSİJEN TERAPİ  Genç görünümlü, pürüzsüz ve tazelenmiş yepyeni bir cilt vaat eden yöntem, yorgun hücerelere yeni bir yaşam kazandırıyor. M-Onep Nişantaşı Kliniği Dermatology Dr. Hilal Gökalp oksijen terapinin hassas, etkili ve güvenli bir yöntem olduğunu söylüyor; bu yöntemde cildin en alt tabakasına, oksijen iğne kullanılmadan enjekte ediliyor. Özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş, çizgi ve kırışıklıkları da oksijen terapi yöntemiyle onarmak mümkün.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın