Erkek Cildi de Bakım İster - Onep Özel Tıp Merkezi
Gelir Bahar Ayları Gevşer Diyet Ayları – Akşam Gazetesi
Nisan 20, 2015
Gözaltı Morluklarıyla Baş Edebilir Miyiz?
Nisan 20, 2015
Show all

Erkek Cildi de Bakım İster

AKŞAM GAZETESİ – 16 ŞUBAT 2014 

GÜNÜMÜZ erkeğide  artık kişisel bakım ürünlerine rağbet etmeye başladı. Elbette kozmetik dünyası kadınlara sunduğu imkanları aynı oranda erkeklere sunmuyor.Çünkü erkek cildi onlardan, ayrı kadınların cildinde olduğu gibi bir özen beklemiyor. Kültürel yapı da ” erkekte güzellik aranmaz” diyerek erkekleri bakımına pek de özendirmiyor.

Bir yanıyla haklılar çünkü erkek cildi yapı olarak kadın cildinden daha sağlıklı bir cilt için ilk koşul diğer yönden haksızlar çünkü günümüz erkeklerinin çalışma ve yaşama şartları, erkek cildinin bu avantajını neredeyse ortadan kaldırıyor. Bu nedenle onlarında ciltlerine ayrı bir bakım uygulamalarını gerekiyor. Örneğin; kadınlar kadar erkeklerinde tıkanmış gözenekleri ve çevre kirliliğinin deri üzerindeki birikimlerinden arınmak için yıkama jelleri kullanmaları gerekiyor. Yağlı cilde sahip erkeklerin ise tonik kullanması kaçınılmaz.

Her yaş farlı bir ihtiyaç yaşanır

1-17 yaş: Doğumdan itibaren mineral içerikli 50 korumalı oilfree güneşten koruyucu kullanmalıdır. Bakım adına ergenlik döneminden itibaren sadece yıkama jeli kulanılabilir.

18-30 yaş: Yıkama jeli, tonik ve c vitaminli serumlar bakımlara eklenmeli, mutlaka haftada 2 kardiyo yapılmalıdır. 25 li yaşlarda itibaren beslenme desteği olarak ise; karnitin ve elzem aminoasitler takviye edilmelidir. Erkekte artipik meme büyümesi (jinekomasti)problemi varsa bu sorunda yaş ilerlemeden hatta daha erken yaşlarda basit bir cerrahi müdahele kabul edilen vaser liposction yöntemiyle kalıcı olarak giderebilir

30-45 yaş: Yukardakilere ek olarak göz çevresi kremleri ve retinoik asitli gece kremleri, ayda 1 profosyonel cilt bakımları, roller kambinasyonları, lekeler, için koruyucu lazer tedavilerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Kaş arası en belirgin olukların oluştuğu alan olarak sıklıkla bu yaşlarda botox’a ihtiyaç duyulur. Göz altlarındaki çukurlaşmalarda dolgu uygulamaları sihirli bir dokunuşla dinlenmiş genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilmektedir.

45+yaş: kırışıklıklara ek olarak 45 yaş üzerinde leke sıklıkla karşımıza çıkan bir problemdir. Revlite lazer ile tek seans ile güneş ve yaşlılık lekeleri giderilmektedir. Sarkma sorunlarına en ciddi çözüm cerrahi müdehale ile getirilse de Thermage gibi ameliyatsız yüz germe yöntemleri  cildi toparlayıp daha genç bir hale geirmek için idealdir.

Erkek cildi  kadın cildinden farklı olarak kıl dönmesi sorunuyla sık sık karşılaşır

Erkeklerin birçoğu dermatologların yolunu kıl dönmelerini tedavi için çalıyor.Nd: yağ lazer  ya da diod lazerle tek seansta dahi bu preblem kalıcı olarak çözülmektedir. Erkeklerin sıklıkla başvurduğu diğer bir sorun istenmeyen tüylerin lazer epilasyonla giderilmesi.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın