Estetik Cerrahinin Duayeni, Genç Tıpçılarla Buluştu... - Onep Özel Tıp Merkezi
Leydilerin Onur’u Dr. Erol
Nisan 17, 2015
Süperstar’In Yeni Yıl Estetiği
Nisan 17, 2015
Show all

Estetik Cerrahinin Duayeni, Genç Tıpçılarla Buluştu…

BİLİMSEL TOPLANTI TARIH: 18 Ekim 2014

YER: VKV Amerikan Hastanesi, İstanbul

KONUŞMACILAR: Prof. Dr. Onur Erol, Prof. Dr. Hüsrev Hatemi

DÜZENLEYEN FİRMA: Türkiye Tıp Akademisi

ORGANiZASYON: Lotus Event Dünyaca ünlü Türk estetik cerrahi Prof. Dr. Onur Erol, genç doktorlar ve tıp öğrencileriyle Türkiye Tıp Akademisi’nin düzenlediği konferans çerçevesinde deneyimlerini paylaştı. Türkiye’nin en eski tıp derneklerinden biri olan Türkiye Tıp Akademisi, genç doktorların ve tıp öğrencilerinin eğitimine katkı sunmak amacıyla başlattığı bilimsel toplantı ve konferanslar dizisinin ikincisini gerçekleştirdi. “Plastik Cerrahi’de Dünden Bugüne Gelişmem” konulu konferans 18 Ekim’de VKV Amerikan Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Onur Erol konferansta, dünyada ses getiren çalışmalarını rekonstrüktif ve estetik cerrahi şeklinde iki başlık halinde sundu.

Gençlere 3 tavsiye.. Türkiye Tıp Akademisi Başkanı Prof. Dr. Hüsrev Hatemi’nin açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Onur Erol, meslek yaşantısının dönüm noktalarını genç meslektaşları ve öğrencilerle paylaştı. Estetik cerrahinin duayen ismi, öğrencilik yıllarını, Amerika günlerini, tıp literatürüne girmiş kendisine ait yöntemleri, karşılaştığı ilginç vakaları, yaşadığı zorlukları görsellerle desteklediği bir sunumla anlattı Gençlere üç; önemli tavsiyesi olduğunu söyleyen Erol, bunları şöyle sıraladı: “Kendinize yatırım yapın, üretici olun ve ürettiklerini paylaşın.” Prof. Dr. Erol konferansı “Birine bir şeyler verebiliyorsonız o size yansır” sözleriyle tamamladı.

Ülkemiz çok ilerlemiş durumda

Türkiye’deki kongreleri beğeniyorum. Aralarında kötü yapılanlar muhakkak vardır. Yurt-dışında da vardır öyle kötü olan, ama şu anda çok ilerlemiş durumda. Ve rahat rahat her türlü kongre bu ülkede güzel şekilde olabilir.

ABD’de gördüklerimi buraya taşıdım

Özellikle Amerika’da edindiğim tecrübeler ve orada gördüklerimi buraya taşımam çok iyi oldu. Bir de orada düzenlenen kongrelerde kimlerin hangi konuları daha güzel anlattığını hangisinin güçlü olduğunu, hangisinin benim ülkeme geldiğinde faydalı olabileceğini hep not ettim. Ve 89’daki o büyük kongreyi yaptığımızda davetli misafirleri ben seçtim Bugün kongreler sponsorlukların ya da desteklerin azalmasının iki sebebi olabilir. Birincisi çok fazla kongre olması, ikincisi ise ekonomik durumun biraz gerilemiş görünmesi. Çünkü bize yansıtılan o güzel havanın arkasında bir sıkıntı var gibi geliyor bana..

Türkiye’de her kongre rahatça yapılabilir 2012 yılında Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği Başkanı seçilen, Türkiye Tıp Akademisi üyesi dünyaca ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol, Türkiye’de kongrelerin gelişimini ve bugünkü durumunu Medikongre’ye anlattı. Türkiye’de 80 öncesinden bugüne kongreler konusunda müthiş bir gelişim var. Bir kere 80′ den önce bir kongreyi yapmak, doğru dürüst bir organizasyon yapmak mümkün değildi. Kongrelerin özellikle odyovizuel sistemiyle o kongrenin düzgün çalışabilmesi ve ciddi bir kongre havasına girebilmesi ancak 1989’dan sonra oldu. Şimdi, bir bakıyorum günümüzdeki kongrelere odyovizueller ve organizasyonlar gayet güzel. Benim ödüm kopuyordu. Mesela 2000 yılında yaptığımız bir kongrede odyovizuel sistem nasıl olacak, perde ne olacak onlarla bile ben uğraşıyordum. Şimdi artık fazla uğraşmaya gerek yok. Şimdi her şey profesyonel olarak gayet güzel yapılıyor.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın