Liposuction Ve Hamilelik - Onep Özel Tıp Merkezi
Doku Enjeksiyonu Ve Enjekte Edilecek Yağ Dokusu
Mart 2, 2015
Burun Ameliyatı Sonrasında Burunda Çökme
Mart 22, 2015
Show all

Liposuction Ve Hamilelik

Liposuction, bölgesel yağlanmalardan kurtulmanız için önerilen bir estetik ameliyatıdır. Liposuction’ın asıl amacı kilo vererek zayıflamanız değil, vücudunuzda bölgesel yağlanmaya sebep olan bölgelerin Liposuction ile alınması ve vücudun şekillendirilmesi.

Çocuk sahibi olmayan fakat olmayı düşünen, bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olan bir çok kişi bu işlemi gebelik sonrasındaki döneme bırakmanın daha doğru olacağını düşünüyor. Oysa ki; Liposuction ameliyatı ile bu bölgelerdeki yağ hücreleri yağ reseptörleri azaltılacağından, gebelik döneminde alınacak  kilolarda buralarda aşırı derecede yağ toplanması olmayacak vücut aynı şeklini koruyabilecektir. Aksi durumda ise; çıkıntılı bölgeler aşırı kilo aldığından buralarda çatlamalar daha fazla olacaktır. Çatlakların tedavisi ise oldukça zor ve sınırlıdır.

Liposuction ameliyatları için piyasada kullanılan bir çok farklı cihaz var peki bunlardan hangisini seçmeliyiz? Liposuction ameliyatlarında son teknoloji olarak Vaser Liposuction cihazı kullanılmaktadır. Vaser Liposuction, daha eski teknoloji olan Ultrasonic Liposuction cihazı gibi çalışan fakat yağ dokusuna daha seçici olarak müdahale eden bir cihaz. Vaser Liposuction, ultrason dalgaları ile yağ dokularını parçalarken seçici davranıp, sinirlere, kan dokularına, diğer yararlı dokulara zarar vermiyor. Bu şekilde daha fazla yağ dokusunu parçalamak mümkün oluyor.

Eski tip Liposuction yöntemlerine göre Vaser Liposuction ile kanama, morluk ve ağrı çok daha az ve iyileşme çok daha hızlı oluyor. Vaser Liposuction, ameliyat sonrasında oluşabilecek deri sarkmasını da önlüyor. Hatta sarkmış olan deriyi bir miktar toparlıyor.

Genelde Liposuction ameliyatı olan kişi 4 günden sonra normal işlerini yapabilir, işine gidebilir. Liposuction ameliyatı sonrasında fizik tedavi hastaya 15-45 gün arasında aralıklarla önerilmektedir. Bunun yanında Ultrason, Medikal LPG, Endermolab, Slim Up uygulamalarıda Liposuction ameliyatından sonra önerilen uygulamalardır. Bu uygulamalar iyileşimenin hızlanmasını, daha iyi sonuç ve görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın