Kalın Burunlarda Burun Estetiği - Onep Özel Tıp Merkezi
İNCELME KAMPINDA YA İKİ BENDEN YA 8 KİLO!
Nisan 27, 2015
DOKU ENJEKSİYONU İLE BACAK EĞRİLİKLERİNİN DÜZELTİLMESİ
Temmuz 2, 2015
Show all

Kalın Burunlarda Burun Estetiği

Evet, kalin buruna sahip olan kişilerde burun ameliyatı daha zordur fakat; böyle burunlarda iyi sonuç alabilmek için özel teknikler kullanmak gerekir ve bu teknikler tecrübeli estetik cerrahlar tarafından doğru bir şekilde uygulandığında çok iyi sonuçlar alınabilinir. Kalın burun hastaların ameliyat sonrası iyi takibi yapılmalı ve gerekirse inceltici enjeksiyonlar uygulanmalıdır. Prof.Dr. Onur Erol kalın burunda burun ameliyatı konusunda Amerika ve birçok ülkede bilimsel sunumlar yapmış ve bu konu ile ilgili makalesi Plastik – Estetik Cerrahi dergisinde yayınlanıp dünya literatürüne girmiştir.

Bu tip burunlarda tecrübe çok önemlidir. Bu sebeple tecrübeleri olmadığı için Avrupa’nın kuzey ülkelerinden meslektaşları Onur Erol’a hasta gönderir.

Ülkemizdeki burun tiplerinin Avrupalı, Amerikalı burunlarından farkı var mı, uygulanacak teknik farklı mı?

Evet farklıdır, burun literatüründe bizdeki burun tipleri “EURASIAN” yani Avrupa Asya karışımı olarak adlandırılır. Asya tipi burunda deri kalın ve deri altı yağ dokusu daha fazladır. Buna karşı burun kıkırdakları zayıftır. Latin burunları da (Meksika, Küba gibi..) bu şekildedir. Anglo-Sakson ve Kuzey Avrupa tipindeki burunlarda ise deri ince fakat kıkırdakları güçlüdür.

Burun tipine göre farklı teknikler uygulanmalıdır. Her burna aynı ameliyatı yapmak mümkün değildir. Bu nedenle doktorun burnu çok iyi inceleyerek nasıl bir burun olduğunu bilmesi ve buna göre uygulayacağı ameliyat tekniğine karar vermesi gerekir.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın