‘’Turkish Delight’’ Prof. Erol’U Zirveye Taşıdı - Onep Özel Tıp Merkezi
Estetik Zirvesine Türk Başkan
Nisan 17, 2015
Büyük Onur
Nisan 17, 2015
Show all

‘’Turkish Delight’’ Prof. Erol’U Zirveye Taşıdı

GÜNDEM GAZETESİ, 14 MAYIS 2014

Kendi geliştirdiği ve ‘’Türk lokumu’’ olarak isimlendiren burun estetiği ile dünyaca tanınan Prof. Dr. Onur Erol, ABD ve Avrupa’da çok sayıda plastik cerrahi uzmanının bir araya geldiği ‘’Rhinoplasty Derneği’’nin başkanlığında getirildi

Kendi geliştirdiği ve ‘’Turkish Delight (Türk lokumu)’’ diye tıp litertürüne giren burun estetiği yöntemi ile dünyaca tanınan Prof. Dr. Onur Erol, ABD ve Avrupalı uzmanların bir araya geldiği ‘’Rhinoplasty  Derneği (Rhinoplasty Society)’’nin başkanlığına getirildi.

Bugüne kadar tüm başkanları Amerikalı plastik cerrahi uzmanlarından oluşan dernek, ‘’ilk’’ defa Amerikalı olmayan bir ülkeden  uzmanı başkan seçti.

ABD, İngiltere, Fransa, Kanada Almanya, Belçika, Hollanda, İtalya, İspanya, Meksika, Hindistan gibi ülkelerde yaklaşık 200 üyesi bulunan ‘’Rhinoplasty Derneği’’, en az 5 yıllık plastik cerrahi uzmanı olan hekimlerin yeterli sayıda uluslararası yayını bulunmasını üyeliğe kabul için şart koşuyor ve derneğe ancak mevcut seçkin üyelerin daveti ile yeni üye kabul ediliyor.

  EROL, 2 YIL BAŞKANLIK GÖREVİNİ YÜRÜTECEK

Prof. Dr.Onur Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tıp literatürüne kazandırdığı çeşitli cerrahi yöntemlerin yanı sıra devam eden akademik çalışmaları, dünyanın saygın tıp dergilerinde yayımlanan makaleleri ve yürüttüğü klinik çalışmaları dolayısıyla dernek başkanlığına görüldüğünü belirtti. ABD’nin plastik cerrahinin beşiği ve merkezi sayıldığını ve bu alanda en saygın kuruluşlardan birinin de Rhinoplasty Derneği oldunu ifade eden Erol, ‘’Uluslararası  bir derneğin  başına bir Türk hekimin getirilmesi, Türk plastik cerrahisinin başarısıdır. Bu dünyaya Türkiye’de bilim insanlarının çok önemli çalışmalara imza attığının göstergesidir’’ dedi.

Erol, son yıllarda tıbbın birçok alanında Türk hekimlerinin başarılı çalışmalar yaptıını ve dünyadan taktir gördüğünü vurgulayarak, ‘’Dünyanın gözü literatüre kattığımız yöntemlerle, riskli operasyonlardan aldığımız yüz güldürücü sonuçlarla Türkiye’ye çevrilmişti.

Bu başarıyı, Türk hekimlerinin çalışmalarının bir ödülü olarak görüyorum. Dernek başkanlığında ilk defa bir Türk bilim insanın getirilmesinin onurunu yaşıyorum’’ diye konuştu.

Dernek başkanlığının iki yıl süreceğini belirten Erol, bu sure içinde ‘’Türkiyeden daha çok sayıda plastik cerrahi uzmanının dernek üyeliğine kabul edilmesi için çalışacağını, Türkiye’de yürütülen bilimsel çalışmaları dünyaya duyuracağını ve plastik cerrahi alanında kongre ve sempozyumlar düzenleyeceğini söyledi.

RHİNOPLASTY SOCİETY

1996’da  kurulan dernek Amerikalı estetik cerrahlar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında akedemik çalışmalarını ve bunu uluslararası yayınlarda yayınlatmayı başarmış hekimlerden oluşuyor. Burun estetiğinde yenilikçi fikirler ve tekniklerin paylaşımı amaçlı, kar gütmeyen bir kuruluş olan Dernek; Amerika’da 21 eyalette, dünyada da toplam 11 ülkede de faaliyet gösteyor.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın