Yüz Germe mi? İple Yüz Asma Teknikleri mi? - Onep Özel Tıp Merkezi
Turkish Delight Burun Estetiği Yöntemi
Kasım 2, 2015
Yüzde Kontür ve Dolgu
Şubat 13, 2017
Show all

Yüz Germe mi? İple Yüz Asma Teknikleri mi?

Son yıllarda yüz germe ameliyatı (total face lift), daha ileri yaşlara ertelenmekte, yerine ise daha erken yaşlarda asma uygulamaları tercih ediliyor diyebiliriz. Ve bu iple yüz asma uygulamaları üstelik basit işlemler. Bakıyorsunuz ki kaşınız sarkmış ya da yanaklarınız çökmüş bunlar için büyük ameliyatlar yerine, daha basit olan ameliyatsız asma yöntemiyle asıyoruz. Onur Erol’un seneler önce bulup kongrelerde sunduğu, makale olarak yayınlanan ve şimdi birçok hekim tarafından uygulanan yöntemler.

Bunlar yüz germenin alternatifleri midir?

Evet çok doğru, yeni trend yaşlanmayı geciktirmek. Eskiden hemen kesip fazlalıkları çıkarma vardı artık onların yerine minimal seviyede işlemler ile yüze gençlik ve güzellik kazandırmak genel bir kabul gördü, böylece ameliyatsız güzellik uygulamaları başladı.Günümüzde estetik cerrahide ara bir takım çözümlerle yağ aşılaması, kaş asma, yanak asma gibi yöntemlerle yapılan yaşlanma geciktirilmiş ve hastaya güzellik kazandırılmış oluyor.

Lazerler ve yukarıda bahsettiğimiz tüm bu uygulamalar yaşlanmayı geciktiriyor. Cildin yaşlanması doğal süreç onların geciktirilmesi ise estetik cerrahinin işi. Eskiden hemen yüz germe yapalım derken artık minik işlemler yapılıyor. Mesela son 5-7 senedir alt göz kapağını ameliyat etmemeye doğru bir yönelme var. Mümkünse alt göz kapağını kesmeden alttan minik yağ dokusu takviyeleriyle buraları düzeltebiliyoruz veya lazerle, Thermage yada kullandığımız yeni teknoloji CO2 fraxel lazerle kırışıklıkların düzeltilmesini akla en uygun yol olarak görüyoruz çünkü hem büzüştürüyor hem de üstündeki yıpranmış dokuyu tamir ediyor. Ama herkeste yani; iyice gevşemiş, iyice sarkmış cildi olan hastalarda bu uygulamalar yeterli olmaz. Bu hastalarda kişiye özel olmak üzere yüz germenin çeşitli tipleri uygulanır: Alın germe, şakak germe, orta yüz germe, boyun germe gibi. Yüz rejüvenasyonu için modern yaklaşım, yüze gençlik kontürü ile beraber yapılan yüz germedir.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın