Turkish Delight Burun Estetiği Yöntemi - Onep Özel Tıp Merkezi
Gözaltı Torbalarının Tedavisi
Kasım 2, 2015
Yüz Germe mi? İple Yüz Asma Teknikleri mi?
Şubat 10, 2017
Show all

Turkish Delight Burun Estetiği Yöntemi

Turkish Delight Onur Erol tarafından geliştirilen ve Dünya literatürüne girmiş burun ameliyatı tekniğidir. İlk Turkish Delight tekniği ileburun ameliyatı birçok defa başka doktorlar tarafından burun ameliyatı geçirmiş ve burnu bozulmuş olan bir hastaya 1990 yılında uygulandı. Bu teknik ile yapılan ameliyatlardan sonra geç sonuçları görmek için bekleyen Onur Erol 3 yıl sonra Avrupa Plastik Cerrahlar Biriliği’nde ( EURAPS) takdim etti. Bu sonuçlar Onur Erol tarafından takdim edildiğinde birçok kişi gibi, dünyaca ünlü plastik cerrah Marchac’da (geçen yıl malesef kaybettik çok büyük bir insandır) söz istedi ve “ben bu yöntemi 4 hastama yaptım mmmm Turkish Delight” dedi. Bu durum Onur Erol’un çok hoşuma gitti ve Dr.Erol yöntemi yerine Turkish Delight adını koydu. Onur Erol, Amerika’da ve Avrupa’da düzenlenen bir çok kongreden bu tekniği anlatmak için davet alarak bu yöntemi sundu. Ayrıca bu teknik Bilimsel makale olarak Turkish Delight ismi kullanılarak yayınlanmıştır.

Burun derisi hassas ve ince olan hastalarda normal yöntemle kıkırdak konduğunda kıkırdaklar belli oluyor ve onları düzeltmek için de kıkırdak konuyor ancak yine istenilen sonucu vermiyor. O çıkıntıların olmaması için ne yaparız diye düşünen Onur Erol; kıkırdakları bütün olarak koymak yerine alınan kıkırdakları minik minik doğrayarak bir de onların dağılmaması için eriyen bir madde olan “surgicel “ ile sarıp burun derisi altına yerleştirip ondan sonra istediğimiz şekli verip o şekilde bandajı alçısı yapılıp sonuca ulaşıyoruz. Seneler geçse de bozulma olmuyor.

Bu yöntemi öğrenmek isteyen farklı ülkelerden birçok doktor Onep’e gelerek Onur Erol’un ameliyatlarını izledi. İngiliz bir grup doktor için canlı yayın ameliyat ile teknik kurs şeklinde anlatıldı. Ve yine kongrelerde farklı ülkelerden gelen ünlü plastik cerrahlara Turkish DelihgtTekniği’ni canlı ameliyatlar ile anlatmıştır. Burun estetiğinde Turkish Delight tekniği Dünya’da birçok plastik cerrah tarafından kullanılan bir yöntemdir.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın