Anesteziden Korkmayın - Onep Özel Tıp Merkezi
Hangi ameliyat hangi yaşta yapılmalı?
Kasım 21, 2017
Göz Altı Torbalarını Nasıl Giderebiliriz?
Aralık 8, 2017
Show all

Anesteziden Korkmayın

Özellikle genel anestezi yani uyku hali, ameliyat olacak birçok kişinin korkusudur. Halbuki Uygun şartlar altında, işinin ehli anestezi uzmanı doktor tarafından uygulanan anestezi sizin operasyon sırasında güvenliğinizi ve konforunuzu sağlar.

Anestezi, kelime anlamı olarak “duyusuzluk” demektir. Bundan dolayı ameliyatlar hasta için ağrısızdır ve hatırlanmaz. Ancak güvenle ameliyat olabilmeniz ameliyat sırasında, solunum, dolaşım gibi yaşamsal işlevleriniz de kontrol altında tutulur.

Anestezi; ameliyat süresince ve sonrasında hastanın ağrı duymamasını, konforunu ve yapılan girişime dayanmasını sağlamak üzere geliştirilmiş bir dizi tıbbi uygulamanın da tıbbi adıdır.

Anestezi uzmanı doktorunuz Tıp Fakültesi mezunu, bu dalda dört yıllık uzmanlık eğitimi almış olan, sizin ameliyat sürecini güvenle geçirmenizi olanak sağlar.

Anestezi doktorunuz sizi sadece uyutmakla değil, uyandırmakla da görevlidir. Onun diğer önemli bir görevi; ameliyatta aldığınız ilaçların etkisinden kurtulmanız, ameliyattan sonra da ağrı duymamanız ve sağlıklı kalmanız için gerekli bakım ve tedavilerin hazırlığını yapmak ve bunları uygulatmaktır.

Ameliyatlar yaklaşık 150 yıldır anestezi ile yapılmaktadır ve ameliyat tekniklerinin gelişmesi anesteziyolojideki gelişmeler ile mümkün olmuştur.

Anestezi doktorunuz ameliyat öncesi sizi muayene edip, yapılacak ameliyat için en uygun anestezi yöntemine karar verecektir.

 

 

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın