Gülümsemenin gücüne inanın. - Onep Özel Tıp Merkezi
Bromelain Estetik Cerrahi’de
Kasım 2, 2017
Hangi ameliyat hangi yaşta yapılmalı?
Kasım 21, 2017
Show all

Gülümsemenin gücüne inanın.

Gülümseme hem beyinde hem bedende olumlu enerji oluşmasını sağlayan bir sağlık, güç, neşe belirtisidir.

Gülmek stres arttıran kortizon, adrenalin ve dopamin gibi hormonların seviyesini düşürürken endorfin gibi ruh halini düzelten hormonların seviyesini yükseltir ve tansiyonu düşürür. Ayrıca gülmek diğerlerinin gözünde iyi görünmeyi sağlayabilir. Penn Eyalet Universitesi’nde yapılan yeni bir araştırmaya göre, gülmek kişiyi sadece daha çekici ve kibar yapmakla kalmaz, aynı zamanda daha özgüvenli bir görünüm verir.

Gülümsemek kan akışından kalbe kadar organları güçlendirerek pek çok sağlık sorununu engeller. Üstelik bağışıklık sistemine destek verir. Böylece hastalıklara karşı daha dirençli ve kuvvetli oluruz.

Dünyanın en iyi satış ve pazarlama elemanlarının başarılarının arkasında güler yüzlü olmaları yatar. İş hayatında güler yüzlü insanlardan daha çok verim alındığı tespit edilmiştir.

Çinlilerde strese dayalı kalp krizi vakası oranı belirgin şekilde düşüktür. Bunun sebebi hayata olumlu bakmaları ve tebessüm etmeleridir.

Gülmenin etkileri üzerine birçok araştırma yapan yazar Ron Gutman gülümsemenin gücünü şöyle tarif ediyor:

‘’Eğer kendine güvenir ve iyi görünmek istiyorsan, stresini azaltmak, evliliğini iyileştirmek, -hiç kalori almadan-bir sürü kaliteli çikolata yemiş gibi keyiflenmek, yıllardır giymediğin bir ceketin cebinde 50.000 TL bulmuş gibi hissetmek, daha uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşaman için süper güçlere sahip olmak istediğin zaman, gülümse’’.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın