Popo estetiği diye bir şey var - Onep Özel Tıp Merkezi
Yaşlanma Sürecinde Erkekler Daha Avantajlı
Eylül 29, 2017
Bromelain Estetik Cerrahi’de
Kasım 2, 2017
Show all

Popo estetiği diye bir şey var

Prof. Dr. Onur Erol, geliştirdiği askı yönteminin popo estetiğinde nasıl kullanıldığını anlattı.

 

-Popo biçimlendirmek yapılan uygulamalar neler?  

Popo biçimlendirmek için, eğer çok büyük bir popoysa,  yağları alınıp küçültülebiliyor, çok küçük ve basık ise buralara doku kokteyli veya yağ dokusu ilaveleri yapılıp aynı zamanda toparlanabiliyor.

 

-Siz nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz? Neden bu yöntemi tercih etmektesiniz?

İnsanlarda ameliyatla yara iz bırakmak hiç hoş bir durum değil. Çünkü yara izleri ömür boyu kalmakta. Genç grupta veya orta yaş grubunda dokular aşırı derecede sarkmadıysa popo düşüklüklerini iz bırakmadan asma yöntemiyle toparlamayı düşündüm. O nedenle de nasıl ki kaş asma, yanak asma, dudak asma, şakak asma, gibi yöntemleri geliştirdiysem asarak küçük deliklerden girilip dikişlerle bu dikleştirme işlemini yapmayı planladım. Bu düşünce doğrultusunda da bu tekniği geliştirmiş oldum.

 

Bu yöntemi zayıflama amaçlı yaptıranlar da var mı?

Elbette var. Çok büyük görünen popolarda ve şekli bozuk popolarda liposuction ile şekillendirme gibi küçültmeler yapılıyor. Hatta zayıflama amaçlı demeyelim de küçültme amaçlı yaptıranlar var.

 

-Uygulamadan sonra iz kalır mı?

Asma yöntemiyle 3-5 hafta sonra dikiş geçen deliklerde nispet görünme olur, bu izler giderek azalıp solarak kaybolur. Hasta hemen ertesi gün işine dönebilir ancak oturup kalkarken yavaş hareketlerde bulunmaya dikkat etmeli, sadece 3 hafta suya girmemelidir.

 

-Bu operasyonun ömrü nedir, tekrar gerekir mi?

Asma yöntemi basit bir yöntemdir. Tabiki dokularda gevşeme olduğu takdirde tekrar gerekebilir fakat bunun ne kadar süreceği kişinin dokularına ve yapısına bağlıdır.

 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın