Liposuction Hakkında Merak Edilenler - Onep Özel Tıp MerkeziLIPOSUCTION HAKKINDA
MERAK EDİLENLER
Sıkça Sorulan Sorular

Vaser Liposuction ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorular

1• Vaser Liposuction ameliyatı ile min ve max alınan yağ miktarı nedir?
Liposuction (liposakşın) ile alınacak yağ miktarı hastaya göre değişir. İnce bir kişiden 1-2 litre yağ alınırken çok şişman bir kişiden 7-8 litre dahi yağ alınabilir. Gerek görüldüğü taktirde en az bir yıl geçtikten sonra yeniden liposuction (liposakşın) ameliyatı yapılabilir.
2• Liposuction ameliyatından sonra çok ağrı oluyor mu?
Vaser liposuction yağ dokusuna daha selektif yani seçici şekilde müdahale etmektedir. Ultrasonik liposuction prensibiyle çalışan vaser liposuction cihazlarıyla yağ dokusu tamamen parçalanarak süt kıvamına getirilmekte, sadece yağ dokusuna odaklanıldığı için çok daha az morarma ve ağrı oluşmaktadır. Bizim yaptığımız liposuction sonrası sadece oturup kalkma esnasında ağrı olur. Yürüyüş yaptıkça bu ağrılar azalır. Bu ağrılar 4-5 gün sürer.
3Ameliyattan sonra kilo alınması durumunda yağ alınan bölgelerde tekrar aynı yağlanma olur mu?
Hayır çünkü liposuction ile yağ hücrelerinde yarı yarıya azalma olacak, bu nedenle liposuction yapılmış bölgeler eskisi kadar yağlanmayacaktır.
4Liposuctionda lokal anestezi mi genel anestezi mi uygulanıyor?
Lokal ile karışık genel anestezi yapılması daha uygundur. Genel Anestezi ile yapılan liposuction ameliyatı hasta ve doktor için daha büyük konfor sağlar. Bu şekilde daha geniş bölgelerde işlem yapılmasına olanak sağlar.
5Liposuction ameliyatlarını hangi aylarda yaptırmak daha uygun olur? Yaz aylarında yapılmasının bir sakıncası var mı?
Liposuction (Liposakşın) ameliyatlarının kış ve bahar aylarında yapılmasının yaza hazırlık olması bakımından faydası çoktur. Ancak her ameliyat gibi yazında yapılmasının mahsuru yoktur.
6Liposuction ameliyatı ile selülitlerden kurtulmak mümkün mü?
Selülitim tam karşılığı derideki portakal kabuğu manzarası ve küçük küçük çukurluklardır. Bunlar liposuction ameliyatı ile genellikle ya ortadan kalkar yada azalır. Burada alınacak sonuçlar kişinin yapısı ve uygulanan liposuction tipine göre değişiklik gösterir. Şuanda dünyada en geçerli liposuction yöntemi Vaser Liposuctiondır. Ayrıca Liposuction ameliyatından sonra Vella Smooth yüzeysel selülitlerin kaybolmasına katkı sağlar.
 

ONEP ÖZEL TIP MERKEZİ


Lütfen bize ulaşın